Książki
Strona główna >> ABC Linux
Radosław Sokół
ABC Linux
cena: 29.00
Producent: Helion

ISBN: 83-7361-305-6

Pozycja dostępna w kategoriach:
Ostatnia akutalizacja: 2004-01-08 00:00:00

W 1991 roku fiński student -- Linus Torvalds -- zainspirowany ideą otwartego oprogramowania, postanowił stworzyć darmowy system operacyjny przypominający w zarysach system Unix. Dzięki udostępnieniu wszystkim zainteresowanym kodu źródłowego oprogramowania, prace nad rozwojem systemu prowadziła szeroka rzesza programistów z całego świata. Efektem ich starań stał się system Linux. System ten występuje w wielu wersjach (tzw. dystrybucjach) składających się z jądra systemu i programów dodatkowych. Najpopularniejszymi dystrybucjami są RedHat i Mandrake, których najnowsze edycje zostały omówione w tej książce.

Ta przystępnie napisana książka wprowadzi Cię w świat Linuksa opisując podstawowe operacje związane z instalacją i konfiguracją tego systemu.
Poznasz:

Instalację i konfigurację dystrybucji RedHat Linux

Instalację i konfigurację dystrybucji Mandrake Linux 9.1

Przeglądanie zasobów komputera w Linuksie

Pakiet internetowy Mozilla

Pakiet biurowy OpenOffice.org

Korzystanie z multimediów w Linuksie

Terminologię związaną z Linuksem

Po ponad 20 latach od swoich narodzin system Linux dojrzał na tyle, by stanowić alternatywę dla dominujących na rynków systemów z rodziny Windows. Choć ciągle nie może pochwalić się tak wielką liczbą aplikacji jak Windows, do jego zalet należy niska -- bo zerowa -- cena i ogromna stabilność pracy.
Ten system się nie "zawiesza"!
Warto go poznać i nauczyć się z niego korzystać.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.013056039810181