Książki
Strona główna >> Windows Server 2003. Podręcznik administratora
Nelson Ruest,Danielle Ruest
Windows Server 2003. Podręcznik administratora
cena: 39.90
Producent: Helion

ISBN: 83-7361-421-4

Pozycja dostępna w kategoriach:
Ostatnia akutalizacja: 2004-03-29 00:00:00

"Windows Server 2003. Podręcznik administratora" to książka opisująca najważniejsze kwestie związane z zarządzaniem systemem Windows Server 2003 i rozwiązywaniem dotyczących go problemów. Opisuje ona ponad 160 zadań administracyjnych, wraz z zalecaną częstotliwością wykonywania każdego z nich. Rozpoczyna się przedstawieniem ogólnych działań, które należy podjąć w przypadku wszystkich serwerów, niezależnie od roli, jaką pełnią. Omówione zostały również jednorazowe zadania, które musimy wykonać, aby odpowiednio przygotować środowisko administracyjne. Opisano ponadto klastry serwerów, a także serwery zarządzające infrastrukturą sieciową, w skład których wchodzą DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) i WINS (Windows Internet Naming Service). Zostały przedstawione również serwery służące do zdalnej instalacji systemów operacyjnych, takich jak Windows XP lub sam Windows Server 2003. Na koniec omówiono jeszcze czynności administracyjne związane z wydajnością i monitorowaniem sieci.
W książce omówiono między innymi:

Serwery zarządzania tożsamościami

Active Directory

Serwery DNS

Dedykowane serwery WWW

Serwery aplikacji

Serwery terminali

Serwery DHCP i WINS

Serwery dostępu zdalnego i VPN

O autorach:
Nelson Ruest głównie zajmuje się przygotowywaniem strategicznych rozwiązań dla dużych firm i specjalizuje się w projektach infrastruktury. W swojej urozmaiconej karierze zawodowej bywał operatorem komputerów, administratorem systemów i sieci oraz menedżerem IT.

Danielle Ruest zajmuje się organizacją pracy oraz doradztwem z zakresu biznesu. Specjalizuje się w problemach związanych z wdrażaniem dużych projektów informatycznych. Wraz z Nelsonem Ruestem jest autorką "Windows Server 2003: Best Practices for Enterprise Deployments". Oboje pisują do MCP Magazine i .NET Magazine oraz pracują dla Resolutions Enterprises.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.0071840286254883