Książki
Strona główna >> Fedora Core. Ćwiczenia
Piotr Czarny
Fedora Core. Ćwiczenia
cena: 14.90
Producent: Helion

ISBN: 83-7361-512-1

Pozycja dostępna w kategoriach:
Ostatnia akutalizacja: 2004-05-20 00:00:00

Linux już dawno przestał być zabawką dla informatyków-pasjonatów. Dzięki pracy setek programistów z całego świata stał się doskonałą alternatywą dla systemu Windows, zwłaszcza w zastosowaniach sieciowych. Jego podstawową przewagą nad konkurencją jest fakt, że jest dostępny nieodpłatnie. Kolejne wersje najpopularniejszych dystrybucji są coraz łatwiejsze w instalacji, konfiguracji i obsłudze. Dla Linuksa powstaje coraz więcej aplikacji, co stopniowo wzmacnia jego pozycję jako systemu operacyjnego do zastosowań domowych i biurowych. Coraz częściej sięgają też po ten system ogromne korporacje, takie jak Boeing czy NASA. Znajomość Linuksa jest dużym atutem na rynku pracy dla informatyków.

Fedora Core to następca jednej z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa -- RedHata. Podobnie jak poprzednik, cechuje się łatwością instalacji, rozbudowanymi możliwościami obsługi urządzeń multimedialnych, korzystaniem z technologii Plug∓Play i bogatym pakietem aplikacji, które można łatwo zainstalować za pomocą pakietów RPM. Wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce, poznasz podstawy obsługi systemu Fedora Core.
Nauczysz się:

Instalować system

Logować do systemu

Korzystać z menedżera okien

Wykorzystywać wszystkie funkcje pulpitu

Odczytywać dane z dyskietek i CD-ROM-ów

Korzystać z internetu

Instalować nowe oprogramowanie

Zabezpieczać system przez niepowołanym dostępem

Poznaj system Fedora Core Linux. Przekonaj się, że nie trzeba być komputerowym guru, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.0062940120697021