Książki
Strona główna >> Linux. Komendy i polecenia. Praktyczne przykłady
Kazimierz Lal,Tomasz Rak
Linux. Komendy i polecenia. Praktyczne przykłady
cena: 29.90
Producent: Helion

ISBN: 83-7361-994-1

Pozycja dostępna w kategoriach:
Ostatnia akutalizacja: 2005-10-10 00:00:00

Rosnąca popularność Linuksa pociągnęła za sobą rozwój środowisk graficznych, dzięki którym możliwe jest korzystanie z systemu bez jakiejkolwiek znajomości konsoli tekstowej i jej poleceń. Narzędzia oferowane przez środowiska graficzne takie jak KDE czy Gnome umożliwiają również administrowanie systemem, ale w nieco ograniczonym zakresie. Pełny dostęp do wszystkich funkcji systemu nadal możliwy jest jedynie za pośrednictwem trybu tekstowego. Jednak ilość poleceń i ich parametrów skutecznie odstrasza wielu użytkowników Linuksa od jakichkolwiek prób opanowania możliwości konsoli.

Książka "Linux. Komendy i polecenia. Praktyczne przykłady" przedstawia najczęstsze zastosowania powłoki tekstowej Linuksa. Czytając ją, poznasz typy powłok tekstowych stosowane w różnych dystrybucjach systemu Linux oraz nauczysz się korzystać z wyrażeń regularnych, filtrów i potoków. Dowiesz się, jak definiować zmienne i jak tworzyć skrypty powłoki za pomocą języka C. Znajdziesz tu również zasady administrowania systemem za pomocą poleceń wydawanych w trybie tekstowym. Dzięki zadaniom znajdującym się w książce zastosujesz poznaną wiedzę w praktyce.

* Metaznaki i wyrażenia regularne
* Stosowanie filtrów i potoków
* Definiowanie zmiennych powłoki
* Wyrażenia arytmetyczne i konstrukcje sterujące
* Tworzenie skryptów powłoki
* Zarządzanie procesami, kontami użytkowników i prawami dostępu
* Tworzenie prostych elementów graficznych

Jeśli chcesz wykorzystać pełnię możliwości Linuksa, powinieneś poznać zasady korzystania z trybu tekstowego. Dzięki tej książce zrobisz to bez problemu.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.0067110061645508