Książki
Strona główna >> Uczniowie i Studenci >> Podręczniki >> Chemia
Michałowski Stanisław,Wańkowicz Kazimierz
cena: 36.72
Książka ta jest cennym zbiorem zagadnień termodynamiki procesowej - dziedziny wiedzy niezbędnej dla inżyniera, projektanta, studenta procesowca, chemika, mechanika, ekologa.
Litwin Maria,Styka-Wlazło Szarota,Szymońska Joanna
cena: 9.57
Książka stanowi uzupełnienie podręcznika ? M. Litwin, S. Styka-Wlazło, J. Szymońska: Chemia organiczna. Kształcenia ogólne w zakresie podstawowym, Nowa Era, Warszawa 2003. Przeznaczona jest dla uczniów realizujących rozszerzony program nauczania chemii w szkole ponadgimnazjalnej. Poszczególne działy podręcznika rozszerzają wiadomości przeznaczone do kształcenia ogólnego w zakresie podstawowym. Omówiono i wyjaśniono na przykładach pojęcia izomerii konstytucyjnej oraz stereoizometrii. W podręczniku przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące ketonów, tłuszczów prostych i złożonych, kwasów nukleinowych oraz tworzyw sztucznych. Zawiera on także propozycje ćwiczeń ilustrujących omawiane zagadnienia oraz zadań sprawdzających wiadomości i umiejętności uczniów.
cena: 2.09
Podstawy prawne egzaminu, matura 2005 w pytaniach uczniów, struktura i forma egzaminu, wymagania egzaminacyjne, przykładowe arkusze i schematy oceniania.
Głowacki Zdzisław
cena: 16.01
Zestaw zeszytów przygotowanych z myślą o uczniach planujących zdawać chemię na egzaminie maturalnym oraz tych, którzy chcą studiować na kierunkach medycznych, farmaceutycznych lub innych, na których dominują nauki przyrodnicze.
cena: 2.78
Podstawy prawne egzaminu, struktura i forma egzaminu, przykładowe arkusze i schematy oceniania, informacje - terminy.
Lubczak Jacek
cena: 8.70
Książka stanowi zbiór zadań i pytań z chemii wraz z odpowiedziami, obejmujący kompleksowo szeroki zakres zagadnień z chemii poznawanych w szkole średniej. Podzielona została na trzy tradycyjne działy - chemię ogólną, nieorganiczną i organiczną. Zawiera ona zarówno pytania proste, dla przypomnienia sobie podstawowych definicji i pojęć, jak i bardziej złożone, wymagające pełniejszej interpretacji zjawisk.Książka ma ułatwić Czytelnikowi samodzielne powtórzenie wiadomości z chemii.
Litwin Maria,Szymońska Joanna,Styka-Wlazło Szarota
cena: 21.32
Druga część podręcznika do kształcenia w zakresie podstawowym podzielona jest na tematy: chemia organiczna jako chemia związków węgla, węglowodory, jednofunkcyjne pochodne węglowodorów, wielofunkcyjne pochodne węglowodorów, chemia w życiu społecznym, w gospodarce i ochronie środowiska. Nr dopuszczenia: 166/03
Nowicka Izabela
cena: 12.18
Książka przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich, a także dla kandydatów na studia oraz studentów pierwszych lat wyższych uczelni. Książka ta ułatwi Wam zrozumienie i zapamiętanie pojęć chemicznych, będzie pomocna w przygotowaniu się do lekcji, sprawdzianów, egzaminów.
Kotyńska - Brancewicz Danuta
cena: 5.13
Powtórka z chemii - mały format
Luck Gisela
cena: 13.92
Książka prezentuje wiele łatwych eksperymentów, które rodzice mogą przeprowadzić w warunkach domowych wraz z dziećmi, przybliżając i dokładnie tłumacząc im zagadnienia z zakresu fizyki i chemii. Wszystkie doświadczenia zostały opatrzone obszernym komentarzem, który pozwoli w sposób fachowy, a jednocześnie zrozumiały wyjaśnić dziecku określone zjawisko.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.012386083602905