Książki
Strona główna >> Literatura Piękna >> Beletrystyka >> Dramat
Kennedy A.L.
cena: 52.11
Zadziwiające studium ludzkiej słabości. Nathan Staples przenosi się na niewielką wyspę. Jego siłą napędową w życiu jest miłość do żony, która od niego odeszła i córki, ktorej nie widział od piętnastu lat. Nie ma nic i czuje się nikim, a będzie uleczony, kiedy odnajdzie zagubione szczęście, kiedy znów będzie mógł kochać i być kochanym.
Szekspir William
cena: 4.09
Wydanie z opracowaniem, notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, streszczenie. Opracowanie Biografia Williama Szekspira Twórczość Williama Szekspira Kalendarium życia i twórczości Epoka elżbietańska Teatr elżbietański Okoliczności powstania i wydania króla Lira Lir - tytułowy bohater utworu - charakterystyka Pozostali bohaterowie utworu - charakterystyka Problematyka utworu Cytaty, które mogą się przydać Indeks komentarzy do tekstu
Szekspir William
cena: 3.92
Wydanie z opracowaniem. Notatki na marginesie, cycaty, które warto znać. Cała Werona boleje nad konfliktem między rodami Kapuletich i Montekich - najpotężniejszych rodzin w mieście. Książę Escalus postanawia zastosować represje wobec awanturników, bo łagodna perswazja jest nieskuteczna. Tymczasem młody Romeo Monteki przez przypadek udaje się na bal do domu wroga i poznaje tam piękną Julię Kapuleti. Okazuje się, że miłość pokonuje rodzinną nienawiść. Dla zakochanych nie istnieją żadne przeszkody, Romeo i Julia nie potrafią bez siebie żyć...
Szekspir William
cena: 3.48
Lektura szkolna z opracowaniem. Książka zawiera notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, biografię autora.
Hebert Zbigniew
cena: 27.84
(...) Gdybym miał wybrać motto dla całej książki, przepisałbym takie zdanie Malraux : "Tegoż wieczoru, kiedy Rembrandt jeszcze rysuje - wszystkie sławne Cienie i cienie rysowników jaskiniowych śledzą spojrzeniem wahającą dłoń, która przygotuje im nowe trwanie poza śmierć lub nowy ich sen".
Kwaśny Adam
cena: 28.71
Przedstawiony zbiór sztuk średniowiecznych ujawnia ludzki wymiar religijnej poezji i sztuki średniowiecza. Wymiar ten jest nie tylko znakiem trwałości sensu, ale przede wszystkim znakiem metafory naszego istnienia jako ciągłości doznań rozbitych pomiędzy świętością a pospolitością, ekstazą a targowiskiem.
Szekspir William
cena: 9.05
W książce znaleźć można 5 aktów z Romea i Julii .Opracowanie:Biografia Williama Szekspira .Kalendarium życia i twórczości.Teatr elżbietański .Miejsce i czas akcji tragedii.TreśćCytaty, które mogą się przydać. Budowa i kompozycja utworu.
Słowacki Juliusz
cena: 5.92
Niedokończony dramat Samuel Zborowski to utwór złożony i trudny, ale niezwykle ważny dla zrozumienia późnej twórczości Słowackiego. Poeta, nawiązując do owianego legendą sporu Samuela Zborowskiego z kanclerzem Zamoyskim, zakończonego ścięciem zdrajcy, przedstawił własną wizję historii, ucieleśniając w postaciach antagonistów reprezentowane przez nich wartości. Ich spór, a jednocześnie starcie przemijającego z wiecznym, ziemskiego z pozaziemskim, martwej litery i żywego słowa odbywa się na sądzie Bożym, a adwokatem Samuela jest sam Lucyfer.
Sofokles
cena: 2.12
Treść i wyczerpujące opracowanie lektury "Antygona" Sofoklesa. Publikacja opatrzona została przypisami i objaśnieniami tak by była całkowicie zrozumiała dla czytelnika. W książce również: cytaty, które warto znać, streszczenie i biografia pisarza.
Szekspir William
cena: 7.22
W książce znaleźć można 5 aktów z Romea i JuliiOpracowanie:Biografia Williama SzekspiraKalendarium życia i twórczościTeatr elżbietańskiMiejsce i czas akcji tragediiTreśćCytaty, które mogą się przydaćBudowa i kompozycja utworu
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.01097583770752