Książki
Strona główna >> Literatura naukowa >> Nauka >> Socjologia
Sztompka Piotr
cena: 47.40
Główne zagadnienia analizowane w tomie to : aktywność człowieka, całości społeczne, kultura, podziały społeczne, funkcjonowanie społeczeństwa, zmienność społeczna, społeczeństwo współczesne.
Breton Sam Cohen Reuben
cena: 17.31
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku branża telewizyjna trafiła na istną żyłę złota. Na ekranie pojawiły się reality show Big Brother i Survivor, w których uczestnicy umieszczani byli na długi czas w odosobnieniu. Programy te wywołały gorące dyskusje i spowodowały radykalną zmianę telewizyjnych ramówek w czasie najlepszej oglądalności. Stanowiły bowiem nowatorską kombinację prozy życia i jego skrajności i były niemal równie często przedmiotem rozpraw sądowych, co wzorem do naśladowania. Sam Brenton i Reuben Cohen opowiadają, jak doszło do pojawienia się nowego gatunku, analizują jego związek z filmem dokumentalnym i pozycję w zglobalizowanej branży telewizyjnej. Pokazują sposoby sterowania uczestnikami reality show poprzez tworzenie zamkniętych miniświatów. Ujawniają podejrzaną rolę, jaką w dziedzinie reality TV odgrywają psychologowie i psychoterapeuci. Dowodzą, że owa "jedyna w swoim rodzaju forma lekkiej rozrywki" jest idealna na czas odejścia od polityki, kiedy &qu...
Griffin Em
cena: 68.73
Recenzje wydawnicze: prof. dr hab. Marek Tokarz, prof. dr hab. Dariusz Doliński Czy o teorii komunikacji można pisać tak, aby nie zanudzić czytelnika, w sposób interesujący, dowcipny, lecz zarazem kompetentny? Wydaje się to prawie niemożliwe, a jednak Griffinowi się to udało. W swojej książce przedstawił on trzydzieści dwie koncepcje teoretyczne dotyczące szeroko pojętej komunikacji, ukazując ich zalety i wady, możliwości i ograniczenia. Dzięki temu przeglądowi każdy, kto docenia wagę słowa, lub choćby znaczenie skutecznego przekazywania informacji, zdobędzie umiejętność swobodnego poruszania się w tym obszarze zagadnień. Podręcznik ten przyda się zatem nie tylko studentom ? powinni po niego sięgnąć psychologowie, socjologowie, lingwiści, kulturoznawcy, dziennikarze, twórcy reklam, nauczyciele, a także politycy. Omawiana pozycja jest obszernym przeglądem wybranych teorii komunikacji, na podstawie których prezentowane są kolejno: komunikacja międzyludzka komunikacja w grupie i komunikacja publiczna komunikacja masowa kulturowy kontekst komunikacji oraz próba integracji koncepcji wyjaśniających zjawisko porozumiewania się. Każdy rozdział zakończony jest autorską krytyką przedstawionej teorii oraz odesłaniem czytelnika do innych prac zajmujących się omawianymi obszarami.
Jasińska - Kania Aleksandra,Marody Mirosława
cena: 39.15
Wersja angielska
Herzowa Łucja
cena: 11.66
Nieuleczalna choroba niesie ze sobą trudne wyzwania zarówno dla cierpiącego, usuwającego się stopniowo na margines życia i dla jego bliskich, by zdołali okazać akceptację i miłość... Jak tego dokonać, gdy czujemy się bezradni... Autorka ukazuje nowy wymiar miłości małżeńskiej, sprawdzonej w najtrudniejszych momentach, sprawiającej, że choroba jednego z partnerów staje się wezwaniem do wzajemnej wymiany darów.
Królikowska Jadwiga
cena: 23.49
Omówione zagadnienia: społeczne źródła dobroczynności, dobroczynność w społeczeństwie angielskim, wybrane inicjatywy dobroczynne w Exeter.
Szczęsny Wiesław Wojciech
cena: 21.75
Praca ta jest źródłem podstawowych informacji o pedagogice resocjalizacyjnej, jej problemach dawnych i nowych wyzwaniach, patologii społecznej i dewiacji w świetle badań najnowszych, a przede wszystkim inspiracją do podejmowania własnych studiów oraz zachętą do przeciwdziałania złu przez promocję dobra.
Hammersley Martyn,Atkinson Paul
cena: 25.23
Autorzy omawiają m.in. następujące zagadnienia: - projekt badawczy - dostęp do informacji - relacje w terenie - rejestrowanie, porządkowanie i analiza danych - normy etyczne.
Morrison Murray,Pey Jim
cena: 8.54
Autorzy omawiają najważniejsze techniki zbierania materiałów, sporządzania planów i samego pisania prac oraz powtórek, a także radzą, jak skutecznie korzystać z bibliotek i różnych materiałów źródłowych. Książka zawiera liczne przykłady dobrze napisanych esejów z socjologii , udostępnionych przez komisje egzaminacyjne. Każdy esej zaopatrzono w komentarze dotyczące jego struktury, treści i stylu.
Maciarz Aleksandra
cena: 11.31
Omówione zagadnienia: istota i wymiary macierzyństwa, od afirmacji do deprecjacji macierzyństwa, uwarunkowania i rodzaje trudnego macierzyństwa, problemy emocjonalne matek dzieci niepełnosprawnych, dewiacje w tworzeniu macierzyństwa, brak opieki macierzyńskiej, skutki niedostatku macierzyństwa, macierzyństwo w wizji przyszłego życia dorastających dziewcząt.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.012809038162231