Książki
Strona główna >> Literatura naukowa >> Nauka >> Biografie i wspomnienia
D'Alessio Paolo
cena: 39.06
Książka jest historią kariery Michaela Schumachera. Wspaniałe zdjęcia, informacje, ciekawostki. Dla wszystkich miłośników wyścigów Formuły I i talentu Michaela Schumachera.
cena: 36.54
Trudno uświadomić sobie racjonalne powody i przypomnieć impulsy, które zawiodły mnie do tego właśnie zawodu. Decyzję zwaliłbym na karb jakiejś prywatnej metafizyki losu, która kazała mi zająć się uprawianiem sztuk plastycznych. Zacząłem od bardzo infantylnych rysunków, od majsterkowania, klasycznie, jak to czynili Jankowie Muzykanci...
Dobraczyński Jan
cena: 15.14
Książka zawiera refleksje nad losami Zygmunta Szczęsnego Felińskiego - arcybiskupa warszawskiego w latach 1862-1883, założyciela Zgromadzenia SS. Franciszkanek Rodziny Maryi, pasterza, wygnańca, patrioty i szlachetnego człowieka, o którym Prymas Tysiąclecia powiedział: "mówiono o nim, że przegrał - a to jest Zwycięzca". Opisuje niezwykłe koleje jego losu i odważne, pełne miłości i odpowiedzialności przed Bogiem i społeczeństwem czyny.
Heuss Theodor
cena: 66.73
Biografia znanego przedsiębiorcy.
Janda Krystyna,Janicka Bożena
cena: 43.41
Portret Krystyny Jandy, jednej z najważniejszych aktorek polskiego kina współczesnego, na który składają się: opowieść Krystyny Jandy o jej życiu i twórczości artystycznej, spisana przez Bożenę Janicką, oraz wybór felietonów publikowanych w "Szpilkach" i "Urodzie". Książkę zamyka pełna biografia filmowa, teatralna i telewizyjna artystki. Krystyna Janda zaprasza w tej książce do domu swego dzieciństwa, wraca do kolorowych lat w liceum plastycznym i szkole teatralnej, wprowadza nas za kulisy teatru i na plan filmowy. Obserwuje również ze świetnym poczuciem humoru nasze zmieniające się obyczaje, opowiada o przyjaciołach i bliskich, pozwala uczestniczyć ? nie bez autoironii ? w swoim życiu rodzinnym.
Sudowski Zbigniew
cena: 60.03
Kolejna opowieść biograficzna o Mickiewiczu pragnie przybliżyć społeczeństwu polskiemu geniusza naszej literatury narodowej, ukazać jego duchowe przemiany, umożliwić poznanie życia i poezji uznanej za biblię polskości. Rok 2005 - 150 rocznica śmierci Adama Mickiewicza
Kuderowicz Zbigniew
cena: 15.92
Seria ta przedstawia sylwetki i poglądy filozofów, socjologów, psychologów. Każdy tomik zawiera krótką monografię myśliciela, kierunku lub szkoły oraz wybór najbardziej reprezentatywnych dla nich pism.
Raina Peter
cena: 20.36
Stosunki Kościół-Państwo 1972, Petycja o przyznanie Prymasowi pokojowej Nagrody Nobla, Stolica Apostolska reguluje status Ziem Zachodnich i Północnych, Audiencja polskich biskupów u Pawła VI.
Gallo Max
cena: 45.00
Trzeci tom zbeletryzowanej biografii największego wodza Francuzów ? Napoleona, obejmujący lata 1806-1812. Zwycięzca spod Jerry, Frydlandu i Wagran podbija również niewieście serca, między innymi Marii Walewskiej. Książka jest wyśmienitą lekturą nie tylko dla czytelników biografii, ale dostarcza też rzetelnej wiedzy osobom szczególnie zainteresowanym cesarzem Francuzów ? znajdą tu bowiem szczegóły rzadko odnotowane w ogólnych opracowaniach.
Szyndler Bartłomiej
cena: 26.09
Istnieje duża rozbieżność opinii na temat roli, jaką odegrał Nowosilcow w Królestwie Polskim. Dlatego autor pokusił się na zrekonstruowanie działalności Nowosilcowa i przedstawienie swego własnego osądu na temat carskiego komisarza, na podstawie dostępnych źródeł i literatury przedmiotu.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.012404203414917