Książki
Strona główna >> Literatura Piękna >> Inne >> Wiersze
Twardowski Jan
cena: 25.01
Wiersze ks. Jana Twardowskiego o drzewach i roślinach z polskich lasów ilustrowane kolorowymi zdjęciami Janusza Rosikonia. Ks. Jan Twardowski (ur. 1915) poeta, autor licznych książek tłumaczonych na kilkanaście języków. Kawaler Orderu Uśmiechu. Laureat wielu nagród, m.in. Brata Alberta 1978, Pen Clubu 1980, Fundacji Alfreda Jurzykowskiego 1980, Feniksa 1999, Ikara 2000, Doktor Honoris Causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wędrowanie z ks. Janem po lesie jest niezwykłą przygodą. Zna wszystkie drzewa, wie, jakie grzyby rosną w ich pobliżu, gdzie i kiedy należy szukać urokliwych leśnych kwiatów, smacznych owoców czy ziół. Jego Las jest fascynującym spacerem, na który wszystkich zapraszam. (Janusz Rosikoń)
Venclova Tomas
cena: 13.05
Hartwig Julia
cena: 26.01
Bez pożegnania odchodzą od nas ludzie, bez pożegnania odchodzą od nas uczucia, nie żegnając przemijają sezony. Więc: Bez pożegnania.
Kamiński Franciszek
cena: 12.18
Wspomnienia żołnierza Armii Krajowej 9 Pułku Piechoty Ziemi Zamojskiej Henryka Nowickiego, ps.&39;Mebel&39; - ks. płk. Dr. Franciszka Kamińskiego. Opisuje on swoje przeżycia czasów wojny i późniejsze życie pod przybranym nazwiskiem w komunistycznej Polsce.
Stachura Edward
cena: 16.27
Wybór wierszy, poematów i piosenek znanego poety, w których zawarł swe refleksje na temat życia i przemijania.
Kamiński Gabriel Leonard
cena: 21.75
Książka poetycka Gabriela Leonarda Kamińskiego pt. "Wratislavia cum figuris" to pierwsza autorska książka w Polsce poświęcona jednemu miastu, w tym wypadku Wrocławiowi. Pojawiały się przed nią różne antologie, próby poematów, ale ta spowiedź miasta, mająca swoje odniesienia do konkretnych zdarzeń umiejscowionych w historii, jest ewenementem również w historii literatury. Autor wypowiadający się przez ulice, place, konkretne dzielnice opowiada nie tylko o swoim w nim życiu, ale wchodzi głębiej w materię pamięci, starając się aby każdy z nas zobaczył we Wrocławiu swoje osobne miasto - przeżyte na własną rękę. Tom dopełniają czarno - białe zdjęcia tychże miejsc, stając się przez to integralną nierozerwalną częścią autorskiej opowieści Kamińskiego - pogłębiając dodatkowo perspektywę egzystencjalnej refleksji. Książka ta w szerokim planie ontologicznym przedstawia w cyklu "Spotkania" - ważne dla kultury postaci m.in. Tadeusza Różewicza, Tymoteusza Karpowicza, Jerzego Gro...
Wolny Agnieszka
cena: 10.44
Poetka wrocławska znana z performance'ów, happeningów oraz działań parateatralnych, będących artystyczną oprawą jej wierszy. Publikowała m.in. w "Lampie i Iskrze Bożej", "Frazie", "Dykcji", "Nowej Okolicy Poetów", "Studium". Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Tomik "Mocno poszukiwana" jest debiutem autorki.
Piwkowska Anna
cena: 15.66
Wybrane wiersze: Co przynoszą mężczyźni, Za oknem, Wielkanoc, Żegnaj mi, żegnaj, Po prostu, Kwiat się rozpada, Tren tamtego lata, Itaka, Trzy drogi do jeziora, Fotografie, Upał.
cena: 77.43
Czytając Tryptyk rzymski odnajdywałem w nim nie tylko pełne zachwytów nad przyrodą fragmenty Renesansowego Psałterza, ale także Pieśni o Bogu ukrytym z 1944 roku i wiele innych wierszy, w których piękno przyrody przybiera kształt uwielbienia przez Poetę jej Stwórcy. Poezje zebrane są dokumentem nie mającym precedensu w historii polskiej literatury. Wyjątkowy charakter tego dzieła nie wypływa jedynie z faktu, że wiersze te wydrukowane w porządku chronologicznym są lirycznymi śladami życia duchowego Dostojnego Autora, ale również dlatego, że Jego życie wewnętrzne jest od młodości do dzisiaj świadectwem szczególnego kontaktu z Bogiem. (...) Wierszom i poetyckim medytacjom Karola Wojtyły - Jana Pawła II towarzyszą w Poezjach zebranych, zgodnie z życzeniem Ojca Świętego, fotografie Adama Bujaka. Stwarzają one niepowtarzalną atmosferę, pozwalają doskonale wczuć się w niezwykły nastrój papieskich poezji, pomagają w odbiorze tekstu.
Baczyński Krzysztof Kamil
cena: 12.79
Wybór niektórych wierszy :Ballada o pociąguInny erotykSur le pont d AvignonKrzyżDłońO mój ty smutku cichyMazowszeZ głową na karabinieŚwięto umarłychZ lasu
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.015762090682983