Książki
Strona główna >> Literatura naukowa >> Nauka >> Mechanika
Awrejcewicz Jan,Krysko Vadim A.
cena: 22.50
Książka stanowi wprowadzenie do matematycznych metod asymptotycznych i perturbacyjnych oraz dokonano w niej przeglądu ważniejszych metod perturbacji (zaburzeń) osobliwych w problematyce związanej z zastosowaniem równań różniczkowych.
Stańda Jerzy
cena: 21.56
Książka zawiera podstawowe informacje o wodach występujących w przyrodzie i ich zanieczyszczeniach oraz zasady przygotowania tych wód dla potrzeb energetyki zawodowej i przemysłowej.
Dyląg Zdzisław,Jakubowicz Antoni,Orłoś Zbigniew
cena: 38.00
W dwóch tomach podręcznika zawarto wykłady wytrzymałości materiałów w zakresie zwyczajowo przyjmowanym na uczelniach technicznych. Zachowano przy tym układ uznawany za właściwy z metodycznego punktu widzenia.
Sądowski Robert
cena: 27.84
W książce omówiono: budowę i działanie poszczególnych podzespołów pralek automatycznych, metody wykonywania podstawowych pomiarów oraz opisy i schematy poszczególnych układów elektrycznych, objawy usterek oraz ich najbardziej prawdopodobne przyczyny i sposoby ich usuwania, budowę i zasadę działania progmatorów polskiej produkcji.
Wiśniewski Krzysztof
cena: 41.76
Wymiary zewnętrzne, układ rozrządu, chłodzenia, smarowania, zapłonowy, podwozie, wyposażenie elektryczne samochodów : Alfa Romeo, BMW 320, 330 d, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso, Fiat Punto II, Fiat Palio Weekend, Fiat Bravo, Focus, Ford Mondeo, Opel Corsa, Opel Astra II, Renault Megane.
Tobis Witold
cena: 32.97
Książka przydatna nie tylko przyszłym armatorom, ale też tym, którzy chcieliby dokonać naprawy posiadanego już jachtu. Poradnik omawia szczegółowo kolejne fazy budowy jachtu z laminatu. Od wybrania rodzaju jachtu, poprzez omówienie aktualnie stosowanych laminatów, żywic, rozdzielaczy aż po techniki laminowania i zabudowę wnętrza. Książka otrzymała prestiżowa nagrodę im. Teligi w 1995 roku.
cena: 38.28
Budowa i działanie elektronicznych układów adaptacyjnej regulacji prędkości jazdy ACC, z uwzględnieniem poszczególnych elementów tych układów i ich sterowania elektronicznego. Opisano m.in. działanie układów wykrywania obiektów na drodze przed pojazdem, poszczególne funkcje oraz czujniki układu ACC zamontowane w pojeździe, transmisję danych między sterownikami pojazdu. Przejrzyste rysunki ułatwiają zrozumienie treści.
Nawrocki Waldemar
cena: 34.80
W wielu przedsiębiorstwach, w których obiekty i urządzenia są rozmieszczone w znacznych odległościach od siebie, celowe lub nawet konieczne jest zainstalowanie rozproszonych systemów pomiarowych lub rozproszonych systemów pomiarowo-kontrolnych. Opis tych systemów jest treścią niniejszej książki. Przedstawiono w niej: konfigurację i składniki rozproszonych systemów pomiarowych; czujniki: temperatury, natężenia przepływu płynów, naprężeń mechanicznych, ciśnienia; nowe technologie komunikacji bezprzewodowej do systemów pomiarowych: WiFi, Bluetooth, ZigBee; wykorzystanie sieci komputerowych LAN; wykorzystanie sieci elektroenergetycznych PLC do rozproszonych systemów pomiarowych.
Niezgodziński Tadeusz
cena: 34.71
Podręcznik dostosowany do programu wykładów z mechaniki ogólnej na wydziałach mechanicznych i pokrewnych politechnik. Przedstawiono w nim - jasno i przystępnie - teoretyczne problemy statyki, kinematyki i dynamiki. Liczne, rozwiązane przykładowe zadania wskazują na możliwość wykorzystania wyprowadzonych wzorów w praktyce inżynierskiej. Książka zawiera wiele rysunków.
Landau Lew D.,Lifszyc Jewgienij M.
cena: 39.06
Pierwszy z cyklu klasycznych podręczników znanych i cenionych przez fizyków na całym świecie. Książki te zyskały ogromną popularność dzięki zwięzłej, bardzo klarownej i logicznej prezentacji materiału, tak bardzo charakterystycznej dla Landaua i Lifszyca. Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z głównym nurtem wykładu. Są one podane wraz z rozwiązaniami i komentarzami.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.013576984405518