Książki
Strona główna >> Literatura Piękna >> Inne >> Literatura piękna
Fox Marta
cena: 6.08
W ukończonym właśnie cyklu powieści opowiadam o pierwszej miłości, czyli o najważniejszym doświadczeniu, które oby dla każdego z Was stało się źródłem wiary w to, że miłość istnieje i że nie umiera. Możliwe, że odchodzi, ale po to tylko, by odrodzić się doroślej, mniej zachłannie, bardziej tolerancyjnie i cierpliwie w innym związku. Oby więc to doświadczenie otworzyło Was do ludzi i do świata, w którym przyjdzie się zmagać z niejednym problemem.
Fuentes Carlos
cena: 26.01
...Ty natomiast jesteś moją kochaną plasteliną. Ty możesz i powinieneś robić to, co zechcę ja, ponieważ zawdzięczasz mi wszystko. Jesteś szpetny, ale się nie wyróżniasz. Ale będąc niezauważalnym, umiesz uspokajać grupy niepewnych ludzi i manipulować nimi. A czy są ludzie budzący większą nieufność niż wasi wrzaskliwi ustawodawcy?... Fragment powieści
Naipaul V.S.
cena: 25.23
Willie Chandron nie może odnaleźć się w skomplikowanym świecie Indii, rozdartych między systemem kastowym a rewolucją antykolonialną, nie potrafi też porozumieć się ze swą skłóconą rodziną, wyjeżdża zatem na studia do Londynu. Powoli i z trudem zaczyna poznawać zupełnie mu dotychczas obcą kulturę i obyczajowość Zachodu, nawiązuje pierwsze przyjaźnie, zdobywa pierwsze doświadczenia miłosne i podejmuje próby pisarskie.
Sharpe Tom
cena: 21.75
Henry Witt jest obecnie kierownikem sekcji w college u i ojcem nad wiek rozwiniętych czterech córek o niespożytej energii. W domu musi stawić czoło najnowszej pasji swej żony do wszystkiego, co alternatywne i ekologiczne. W drodze do domu po kilku wypitych piwach, chcąc załatwić naturalną potrzebę, niefortunnie wybiera krzak róży. Pociąga to za sobą poważne okaleczenie, interwencję policji, na koniec upokarzającą wizytę w szpitalu.
Grabowski Tomasz
cena: 5.39
- samotnik czy para?- klatka i jej wyposażenie- woliery- żywienie- choroby- rozmnażanie
Gorczyńska Renata
cena: 24.36
Paryska rue de Seine , łącząca Bulwar Saint - Germain z nabrzeżem Sekwany, od wieków przyciągała postacie naznaczone talentem i pasją. Jej przykład świadczy , że istnieje coś takiego, jak geniusz miejsca. Impulsem do relacji o losach sławnych mieszkańców rue di Seine stał się wspólny z nimi adres, pod którym autorka spędziła ponad trzy lata. Zafrapowała ją ta ulica, która stopniowo odsłaniała swoje sekrety.
Mickiewicz Adam
cena: 27.58
Mickiewicz Adam
cena: 24.66
Stasiuk Andrzej
cena: 21.75
Krótkie opowiadania utrzymane w tonacji i klimacie opowiadań z tomu "Opowieści galicyjskie": o ludziach i zwierzętach zamieszkujących piękną i przeklętą krainę Galicji. Zabawne, ale i melancholijne zarazem.
Mills Magnus
cena: 17.31
Życie w Planie jest usłane różami. Dostaje się zimowy i letni uniform, dopłatę do herbaty i kanapek, pozwolenie na spokojna drzemkę w czasie postojuoraz hojną pensję. A w zamian za to wystarczy zjawiać się codziennie w pracy! Wszystko jednak może tak łatwo runąć. Pracownicy już zaczynają tworzyć skłócone obozy. Pojawia się też nowy kontroler, którego celem jest odesłanie Planu tam, gdzie już poszły "inne poronione eksperymenty społeczne, jak transport publiczny, obiady szkolne i orkiestry gminne". Plan Pełnego Zatrudnienia to niezwykle oryginalna powieść, która już staje się współczesną klasyką. "Osobliwe, lecz doskonałe książki Millsa to prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni". Daily Express "Wyjątkowy talent" Powieści Magnusa Millsa należą do najlepszych i najbardziej oryginalnych w najnowszej literaturze angielskiej "Literary Review"
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.028677940368652