Książki
Strona główna >> Literatura naukowa >> Biznes >> Zarządzanie
Maria Sławińska
cena: 25.01
W związku z jego przeobrażeniami strukturalnymi handlu wzrasta zapotrzebowanie na wiedzę z dziedziny zarządzania przedsiębiorstwem handlowym w warunkach gospodarki rynkowej. W książce zostały przedstawione podstawowe procesy składające się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa handlowego i skuteczne nim zarządzanie.
Zdzisław Sarjusz-Wolski
cena: 41.00
W książce przedstawiono racjonalną gospodarkę zapasami, jej znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz metody optymalizacji poziomu zapasów w przedsiębiorstwach ze szczególnym uwzględnieniem: teorii zapasów, krótkoterminowego prognozowania popytu, ustalania popytu niezależnego, określania potrzeb zależnych, systemów Just-in-Time, jednostadialnego sterowania zapasami.
Jasiecki Krzysztof,Molęda - Zdziech Małgorzata,Kurczewska Urszula
cena: 45.24
Kształtowanie się demokracji w Polsce oraz rozwój gospodarki rynkowej i otwarcie na światowe rynki stwarza zapotrzebowanie na nowe profesjonalne standardy w zakresie rzecznictwa interesów. Prezentacja zjawisk lobbingu w rozwiniętych demokracjach stanowi kontekst dla rozważań na temat perspektyw i kierunków jego rozwoju w Polsce.
cena: 33.93
Książka jest zbiorem wybranych wypowiedzi, fragmentów wykładów oraz wywiadów, których Konosuke Matsushita udzielił podczas swego życia. Dotyczą one wielu problemów, rozważań i przemyśleń, z którymi stykają się przedsiębiorcy i menedżerowie - członkowie zarządów w swoich firmach, w trakcie prowadzonych działań biznesowych.
cena: 22.42
Takiej książki jeszcze w Polsce nie było. Maria Wiśniewska, do niedawna prezes Pekao S.A., opowiada w niej o kilku latach, w czasie których z luźnej grupy bankowej zrobiła nowoczesny wielki bank posiadający silnego inwestora strategicznego.
Björn Lundén
cena: 32.77
SIM - SPEED INTUITION MANAGEMENT to książka, w której Björn Lundén przedstawia swoją koncepcję przedsiębiorczości i zarządzania. W samej idei nie ma nic szczególnie osobliwego.
Joseph Phillips Tłumaczenie: Michał Lipa (rozdz. 6
cena: 49.90
Poznaj najskuteczniejsze metody zarządzania przedsięwzięciami informatycznymi "Zarządzanie projektami IT" to książka dla tych kierowników projektów, którzy chcą poznać nowoczesne metodologie realizacji przedsięwzięć informatycznych.
Doszyń Mariusz,Ratusińska Izabela (red.),Adamska Maria
cena: 95.70
Od ponad 20 lat nie wydano w Polsce ani encyklopedii, ani leksykonu zarządzania, który obejmowałby kompendium nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania. Tę lukę na półkach księgarń, bibliotek i domowych regałów wypełni Leksykon zarządzania. Autorami haseł są wybitni specjaliści z zakresu zarządzania, przede wszystkim pracownicy naukowi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego.
Iwanek Teresa
cena: 39.15
Publikacja zawiera ponad 60 wzorów umów i pism z zakresu obrotu prawnego, podzielonych tematycznie na wzory pełnomocnictw, umów nazwanych, umów i pism z zakresu prawa pracy oraz prawa spółek. Wzory te zostały opatrzone szczegółowymi objaśnieniami, w których Autorka przedstawia cechy poszczególnych umów i wyjaśnia skutki ich zawarcia, co niewątpliwie ułatwia ich stosowanie w praktyce. Książka powinna stanowić cenną pomoc w pracy prawników zajmujących się obrotem prawnym. Osobom niezajmującym się zawodowo prawem powinna umożliwić zaznajomienie się z ustalonymi zasadami sporządzania tego rodzaju dokumentów.
Szyjewski Zdzisław
cena: 40.02
Przewiduje się, że zarządzanie projektami będzie stale zyskiwać na znaczeniu, a kierownik projektu informatycznego będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w obecnym wieku. Oceny te wynikają z rosnącej liczby zastosowań systemów informatycznych w coraz bardziej złożonych systemach gospodarczych. Ponadto pojawiają się nowe klasy zastosowań tak zwane "mass-update project".
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.016220092773438