Książki
Strona główna >> Informatyka >> Języki programowania >> C
Hanson David R.
cena: 34.71
Każdy programista i szef projektu programistycznego musi biegle opanować sztukę tworzenia modułów oprogramowania nadających się do wielokrotnego wykorzystania, gdyż stanowią one budulec dla dużych i niezawodnych aplikacji. W przeciwieństwie do nowoczesnych języków obiektowych, język C nie ma zbyt wielu mechanizmów pozwalających łatwo tworzyć interfejsy programisty (API), a tym bardziej mechanizmów zachęcających do opracowywania takich interfejsów. Większość programistów C korzysta na co dzień z różnego rodzaju API i bibliotek je implementujących, ale względnie niewielu tworzy i udostępnia nowe API ogólnego przeznaczenia. Książka Interfejsy i implementacje w języku C pokazuje, jak tworzyć API wielokrotnego użytku za pomocą projektowania opartego na interfejsach ? niezależnej od języka metodologii projektowej pozwalającej oddzielić interfejsy od ich implementacji. Zasady projektowania są wyjaśnione na przykładach. Autor szczegółowo opisuje 24 interfejsy wraz z ich implementacjami, co pozwala dokładnie zrozumieć rządzące nimi zasady projektowe. "Interfejsy i implementacje w języku C" to: - Zwięzłe opisy interfejsów, składające się na praktyczną dokumentację dla użytku programistów aplikacji z tych interfejsów korzystających. - Szczegółowe opisy kodu implementującego interfejsy przedstawiane w poszczególnych rozdziałach, dostarczające wyczerpujących informacji dla programistów modyfikujących lub rozszerzających istniejące interfejsy, jak również projektujących nowe, spokrewnione tematycznie interfejsy. - Nacisk na ?inżynierię algorytmów?, czyli zasady składania struktur danych i operujących na nich algorytmów w moduły wielokrotnego użytku. - Kompletny kod źródłowy dla 24 API i 8 korzystających z nich przykładowych aplikacji, zaprezentowany w konwencji programowania literackiego, pozwalającej przeplatać kod programu szczegółowymi jego opisami. - Rzadko opisywane sztuczki i idiomy stosowane przez zawodowych programistów C.
Stephen Prata
cena: 99.00
Język C. Szkoła programowania. Wydanie V jest uaktualnioną wersją bestsellerowej książki wydanej pod tym samym tytułem w roku 1999 nakładem wydawnictwa Robomatic. Podręcznik ten w czytelny sposób prezentuje kolejne tematy, ilustrując je przykładowymi programami. Każdy rozdział kończą pytania sprawdzające wraz z odpowiedziami oraz zadania programistyczne.
Gazarkiewicz Robert,Kowalik Ryszard
cena: 34.71
Niniejsza książka jest adresowana do uczniów i studentów oraz wszystkich, którzy chcą się zapoznać z podstawami konstrukcji oraz programowania w języku C urządzeń mikroprocesorowych wykorzystujących procesor 8051. Składa się ona z kilku części opisujących: - dydaktyczny system mikroprocesorowy DSM-51, - procesor 8051, - język C, - kompilator języka C firmy Keil. Książka zawiera też przykłady ćwiczeń laboratoryjnych z programowania mikrokontrolera 8051 w języku C.
Strona jest prezentacją oferty księgarni internetowej Mentis.pl w ramach programu partnerskiego. Wszelkie zamówienia realizuje księgarnia Mentis.plWykonanie i projekt graficzny lmt.pl © 2007
fff0.010143041610718